Jesteś tutaj: Start

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Mama w Wielkim Mieście Funkcjonalność

Drogie Mamy, na pewno niejednokrotnie wracacie myślami do tzw. „życia przed”. I chociaż trudno się do tego przyznać, nawet przed sobą, czasem tęsknicie do beztroski, swobody i spontaniczności, które towarzyszyły Wam przed pojawieniem się Waszego dziecka.

Doskonale znacie to uczucie ogromnego szczęścia i dumy, ale też ciągłych wyrzeczeń. Zwłaszcza zamknięte w domach mamy z niemowlętami, powodowane koniecznością szczególnego dbania o nowonarodzone maleństwo, często zaniedbują to, co niegdyś było dla nich istotne. Przestają uczestniczyć w kulturalno-rozrywkowych aspektach życia i rezygnują z aktywności fizycznej (pomijając bieganinę wokół dziecka :), bo albo brakuje im pomysłu na to, jak wyjść z domu, albo zwyczajnie nie mają czasu i sił na kino, kawę z przyjaciółką lub kosmetyczkę. Towarzyszy im przygnębiająca myśl, że nie zdołają zrobić nic miłego tylko dla siebie aż do chwili, gdy ich dziecko, przynajmniej trochę, się usamodzielni.

Tymczasem nic bardziej mylnego. Z doświadczenia znajomych mam wynika, że wystarczy odrobina chęci i wiedzy o tym, co dzieje się w naszym mieście, aby móc kontynuować, przynajmniej do pewnego stopnia, „życie przed”. Powstaje coraz więcej miejsc przyjaznych rodzicom, które umożliwiają spędzanie rozrywki w mieście wraz z dzieckiem. Wzrasta społeczna świadomość, że rodzice z dziećmi to normalni ludzie, którzy mają od czasu do czasu ochotę na odrobinę luksusu, choćby oznaczało to tylko „obiad na mieście”. Oczywiście zawsze można dziecko pozostawić pod opieką niani lub babci; gdy jednak nie mamy takiej możliwości, możemy je po prostu zabrać ze sobą. Co to oznacza w praktyce?

Na przykład to, że jeżeli wybierzemy lokal przystosowany do potrzeb matki z dzieckiem, możemy liczyć na miejsce do przewijania, kącik do zabawy, czasem też na doświadczoną osobę, która zajmie się większą gromadką maluchów na czas rozrywki dorosłych. W restauracji kelner z uśmiechem podgrzeje przyniesiony obiadek dla dziecka lub zaproponuje specjalne krzesełko dosuwane do stołu rodziców. Starsze dzieci będą mogły nawet wybrać coś z przygotowanego dla nich menu.

Mamy z dziećmi mogą też skorzystać z pakietów i coraz bogatszej oferty dla nich w salonach urody czy w klubach fitness/spa, gdzie w trakcie zajęć jogi, aerobiku lub podczas pedicure’u dziecko zostaje pod fachową opieką. Zakupy to już też nie problem, odkąd w dużych centrach handlowych mamy możliwość pozostawienia pociechy z nianią w sali zabaw na czas naszego buszowania pomiędzy wieszakami lub regałami.

Drogie Mamy – ponieważ takich miejsc jest w Łodzi coraz więcej, możecie przysyłać swoje propozycje na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w których warto spędzać czas wraz z dzieckiem. Pomóżcie innym zorganizować aktywny wypoczynek!  

Fot: Foto-grafka.eu

Ostatnia modyfikacja poniedziałek, 25 maj 2015 21:06
Oceń artykuł
(4 głosy)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo