Jesteś tutaj: StartInformator miejskiKina, teatry & muzea„Jaś i Małgosia” – spektakl lalkowy Łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

„Jaś i Małgosia” – spektakl lalkowy Łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia

„Jaś i Małgosia” to barwny spektakl lalkowy oparty swobodnie na motywach baśni Braci Grimm, przeznaczony dla najmłodszych widzów.  Mały Jaś i jego siostra wyruszają w niedaleką i prostą z pozoru wycieczkę, by dostarczyć kosz z obiadem tacie – drwalowi.

Na swojej drodze spotykają m.in. wilka, który wyznaje, że nie je dzieci i czarownicę, która zamiast kogokolwiek wrzucać do pieca, obiecuje poprawę. Maluchy biorą aktywny udział w przedstawieniu, a sam spektakl często przenosi się ze sceny na widownię. Liczne piosenki z łatwym do powtórzenia refrenem sprawiają, że dzieci chętnie i głośno śpiewają razem z Jasiem, Małgosią, drwalem, a nawet czarownicą.  

Scenografia i budowa lalek poruszają wyobraźnię i inspirują do domowych zabaw po przedstawieniu. Aktorzy jako scenografii używają wielkiego, kolorowego krzesła z szufladami, a lalki Jasia, Małgosi i ich mamy powstają na oczach dzieci . Materiałem do nich są…kuchenne naczynia, które zyskują oczy, nos, buzię i nóżki. W procesie ich tworzenia biorą udział mali widzowie, wskazując czego jeszcze brakuje bohaterom. Pod koniec przedstawienia wszyscy zapraszani są na scenę, gdzie każdy może wcielić się w rolę swojej ulubionej postaci, potrzymać lalkę, przedstawić się publiczności i spróbować zagrać. W spektaklu bierze udział trójka aktorów – jego autor, Krzysztof Ciesielski, Danuta Siempińska – aktorka lalkowa oraz aktor i satyryk Stanisław Bożyk. 

Scena Lalkowa Łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia jest częścią cyklu Kojec Kultury i Sztuki, zainspirowanego przez Elżbietę Adamiak –znaną łódzką artystkę i kompozytora, jednego z założycieli Przechowalni.  

Przedstawienie trwa 45 minut i odbywa się w każdą sobotę o godzinie 12:00 w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia, na ul. 6 sierpnia 5.  Bilety są w cenie 15 zł w przedsprzedaży, 17 zł – w dniu spektaklu.  Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu 42 630 21 41. Więcej informacji na stronie www.przechowalnia.art.pl  

Ostatnia modyfikacja wtorek, 03 luty 2015 10:00
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo