Jesteś tutaj: StartInformator miejskiPlace & sale zabawZoo Safari

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Zoo Safari

Jeśli kiedyś przypadkowo zawitacie do niepozornego Borysewa w województwie łódzkim, nie przecierajcie oczu ze zdumienia zbyt długo, zamiast tego przygotujcie się na niezwykłe spotkanie ze światem egzotycznej, dzikiej przyrody rodem z rajskiego ogrodu. Nie sposób nie pokochać tego miejsca.

Przekonały się o tym tysiące miłośników zwierząt i zapewne przekonają kolejne, Zoo Safari Borysew jest bowiem jednym z najznakomitszych i najprężniej rozwijających się tego typu przedsięwzięć w Polsce.

W środkowej Polsce, nieopodal niewielkiej wsi Borysew w województwie łódzkim, na obszarze 22 hektarów zaaranżowano jedyny w swoim rodzaju ogród zoologiczny, w którym zgromadzono ponad 250 okazów zwierząt. Odwiedzający mogą podziwiać przedstawicieli 60 gatunków reprezentujących faunę 5 kontynentów, w tym okazy unikatowe, których nie zobaczymy w żadnym innym zoo w Polsce, jak chociażby białego tygrysa bengalskiego i białego lwa – przedstawiciela niezwykle rzadkiego gatunku Panthera leo krugeri.

Zoo Safari Borysew urzeka również aranżacją przestrzeni. Zwierzęta maja do dyspozycji przestronne, dostosowane do ich potrzeb wybiegi. Z myślą o ptactwie i zwierzętach wodnych przygotowano staw. Niewątpliwą zaleta organizacji przestrzeni w Zoo Safari Borysew jest możliwość bardzo bliskiego kontaktu z jego mieszkańcami. Zapewniające bezpieczeństwo bariery i ogrodzenia zupełnie nie przeszkadzają w swobodnej obserwacji zwierząt.

Pomysłodawcą, twórcą i prezesem Zoo Safari Borysew jest Andrzej Pabich, pasjonat, miłośnik i znawca zwierząt, który chętnie opowiada o początkach swojej przygody. – Od zawsze kochałem zwierzęta, interesowałem się nimi. Pomysł otworzenia jedynego w Polsce prywatnego ogrodu zoologicznego powstał dość spontanicznie, jednak z dnia na dzień coraz bardziej absorbował zarówno mnie jak i synów. Pragnąłem stworzyć miejsce przyjazne całym rodzinom, w którym odwiedzający będą mogli z dala od zgiełku miast spędzić miło i aktywnie czas.

Jego marzenie zaczęło przybierać realne kształty w 2007 roku, kiedy to na zakupionych przez siebie terenach w okolicach Borysewa zbudował pierwsze wybiegi i umieścił w nich swoich egzotycznych podopiecznych.

Od tamtego czasu Zoo Safari Borysew nieustannie się rozwija, przybywają nowe zwierzęta, trwają prace nad wyglądem i aranżacją zarówno wybiegów i pomieszczeń dla zwierząt, jak i ścieżek przeznaczonych dla odwiedzających. Rozbudowywana jest także infrastruktura turystyczna i oferowane są coraz to nowe atrakcje. Zoo wyposażone jest w obszerny parking, restaurację, a także mini zoo i place zabaw dla najmłodszych. Dzięki takim rozwiązaniom stanowi coraz bardziej atrakcyjne miejsce na turystyczny wypad, o czym świadczy stale rosnąca liczba odwiedzających.

Choć mogłoby się wydawać, że prywatne zoo to dość oryginalny pomysł na biznes, to trzeba przyznać, że wysiłek Andrzeja Pabicha powoli się spłaca, a jego wizja ma przed sobą świetlana przyszłość. Jednakże, jak podkreśla prezes Pabich, Zoo Safari Borysew nie jest i nigdy nie miało być przedsięwzięciem o charakterze jedynie komercyjnym i rozrywkowym. W polityce zoo zwierzęta i ich dobro są zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego kładzie się szczególny nacisk na ich zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie. Tylko szczęśliwe zwierzęta mogą dać radość odwiedzającym.

Wiedzą o tym pracownicy zoo, którzy każdego dnia dokładają wszelkich starań, by ich podopieczni prezentowali się i czuli wyśmienicie. Zoo stara się również pomagać w potrzebie przedstawicielom lokalnej fauny. Tak było w przypadku młodego żurawia o wdzięcznym imieniu Tolek, który uległ wypadkowi podczas nauki latania i tylko dzięki troskliwiej opiece udzielonej mu przez Zoo Safari Borysew otrzymał szanse na powrót do dawnej sprawności.

Zoo Safari Borysew to miejsce tworzone z poczuciem misji, które ma dostarczać nie tylko rozrywki, lecz także promować miłość do zwierząt i szacunek do natury, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Dlatego w borysewskim zoo możliwe jest zwiedzanie z przewodnikiem oraz korzystanie ze specjalnie wytyczonych ścieżek edukacyjnych, a także uczestnictwo w profesjonalnie zorganizowanych zajęciach dydaktycznych. Dzięki temu Zoo Safari Borysew przyczynia się do rozbudzania ciekawości oraz kształtowania w młodzieży właściwych postaw wobec świata przyrody, tak ważnych w obliczu ekologicznych wyzwań naszych czasów.

To krzepiące, że istnieją w Polsce miejsca, które powstały, jako manifestacja miłości do natury, a zarazem wyraz pasji, determinacji w dążeniu do celu. Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie Zoo Safari Borysew. Warto wybrać się tutaj z rodziną bądź znajomymi i na własne oczy przekonać się o niezwykłości tego miejsca. Trzeba jednak pamiętać, że niesforni członkowie menażerii Andrzeja Pabicha z łatwością skradną serce każdemu, kto postanowi ich odwiedzić. By dowiedzieć się więcej na temat oferty i atrakcji dostępnych na terenie Zoo Safarii Borysew oraz śledzić nowiny z życia jego mieszkańców warto odwiedzić stronę internetową zoo oraz profil na portalu społecznościowym.

Ostatnia modyfikacja czwartek, 05 wrzesień 2013 12:19
Oceń artykuł
(1 Głosuj)

Podobne elementy

: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo