Jesteś tutaj: StartInformator miejskiSklepy & centra handloweKolorowa i wesoła jesień w Porcie Łódź Junior

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Kolorowa i wesoła jesień w Porcie Łódź Junior

„W czasie deszczu dzieci się nudzą”- śpiewała Barbara Kraftówna w Kabarecie Starszych Panów. Najmłodsi, którzy w październiku będą regularnie odwiedzać Port Łódź Junior nie mają szans na monotonię. Najbliższy miesiąc wypełnią im kreatywne zabawy, oparte o typowe dla jesieni wesołe, dziecięce aktywności. Kasztanowe ludziki, biżuteria z jarzębiny, projektowanie własnego parasola i kolorowych straganów z jesiennymi warzywami i owocami – oto niektóre zabawy, których mogą spodziewać się najmłodsi bywalcy Portu Łódź Junior.

Powitanie Pani Jesieni

W pierwszym tygodniu października (1-8.10) dzieci będą witać najbardziej kolorową porę roku. Różnorodność zabaw plastycznych, związanych z bogactwem barw oraz dostępnością kasztanów i żołędzi zaktywizuje każdego malucha. Dzieci zaprojektują suknię dla Pani Jesieni i namalują jej portret, a jesienne rebusy, łamigłówki i krzyżówki dodatkowo pobudzą ich wyobraźnię.

Jesień w lesie

O tej porze roku Port Łódź Junior zaprasza na obowiązkową wycieczkę do lasu. Od 9 do 16 października dzieci skupią się na temacie życia leśnych zwierząt i ich przygotowaniach do pory zimowej. Co robią wiewiórki w porze jesiennej, a jak do chłodnych dni szykują się niedźwiedzie? Zabawy ruchowe i gry z pewnością pomogą poznać zwyczaje zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Jesień to także obfite grzybobrania. Pogadanki edukacyjne pozwolą najmłodszym zapamiętać zasady odróżniania grzybów jadalnych od tych zagrażających życiu i zdrowiu.

Zdrowie jest najważniejsze

Chłodniejsze dni sprzyjają częstym przeziębieniom, dlatego dzieci dowiedzą się co robić, aby nie chorować. Kalosze, parasole i ciepłe swetry to nieodłączne atrybuty każdego, kto troszczy się o własne zdrowie. Zabawy ruchowe i plastyczne, nawiązujące do tego tematu, z pewnością pomogą maluchom utrwalić prawidłowe nawyki. Chowanie zdrowych witamin do słoików i spiżarki to kolejny temat zabaw, który zdominuje tydzień od 17 do 24 października. Dzieci dowiedzą się wtedy jak przygotowywać pyszne przetwory. Z kolei w sobotę - 18 października najmłodsi będą celebrować Dzień Listonosza. Tego dnia maluchy zgłębią zasady pisania i adresowania listów, a także poznają tajniki pracy w tym zawodzie.

Gry na jesienne szarugi

Ostatni tydzień października w Porcie Łódź Junior będzie przeglądem najciekawszych zabaw ruchowych, które bawią, uczą i potrafią aktywizować ruchowo całe rodziny. Każde dziecko powinno poznać grę w „Ciepło-zimno”, „Głuchy telefon” czy „Rolnik sam w dolinie”. Znajomość tych popularnych gier umili dzieciom i rodzicom długie, jesienne dni. Z kolei 31 października Port Łódź Junior zaprosi wszystkie dzieci na halloweenową dyskotekę połączoną z wesołymi i zupełnie niestrasznymi zabawami.

Ostatnia modyfikacja środa, 12 listopad 2014 17:17
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo