Jesteś tutaj: StartCzytelniaNowa książka z ekozagadkami Detektywa Łodygi już w lutym

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Nowa książka z ekozagadkami Detektywa Łodygi już w lutym

W czwartek, 5 lutego ukaże się druga książka z serii „Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych”. Dzięki niej najmłodsi dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat środowiska naturalnego, zjawisk atmosferycznych oraz nauczą się dbać o przyrodę i zwierzęta. Pierwsza książka oparta na popularnym programie edukacyjnym pokazywanym w telewizji MiniMini+ ukazała się w listopadzie ubiegłego roku.

 

W kolejnej części serii „Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” Eugeniusz Łodyga tłumaczy małym czytelnikom jak powstaje papier, pokazuje sprytne sposoby oszczędzania papieru na co dzień, opowiada, jakie zwierzęta możemy spotkać w naszych miastach i w jaki sposób powinniśmy o nie dbać. Dzięki zagadkom mądrego detektywa  dzieci dowiedzą się również, co wpływa na ocieplenie klimatyczne, jak należy postępować, żeby oszczędzać energię i nie przyczyniać się do  zanieczyszczania naszej planety. Wydawnictwo ma na celu wzmacnianie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Dzieci wspólnie z Eugeniuszem Łodygą rozwiązują zagadki, ucząc się przy tym logicznego myślenia oraz  tworzenia związków przyczynowo-skutkowych. Do książki dołączone są kolorowe naklejki, zagadki oraz karty memo, dzięki którym maluchy mogą ćwiczyć pamięć. 

 

Seria książek o Detektywie Łodydze ukazuje się w kolekcji „Pierwsze Czytanki” Wydawnictwa Skrzat. Książki powstają w oparciu o popularny program edukacyjny stacji MiniMini+ „Detektyw Łodyga”, z którego najmłodsze dzieci dowiadują się m.in. skąd się bierze tęcza, jak powstaje szron oraz jak wygląda powierzchnia Słońca. Program tłumaczy zjawiska przyrodnicze oraz te z dziedziny astronomii, a także zachęca do dbania o środowisko naturalne. W każdym odcinku Detektyw Łodyga przeprowadza fascynujące eksperymenty, które dzieci przy pomocy rodziców mogą wykonać w domu. Głównym założeniem programu jest pokazanie relacji człowiek-przyroda w codziennych sytuacjach, z którymi dzieci i ich rodzice często się spotykają. Dotychczas powstały 3 serie tej produkcji. 

  • TYTUŁ: Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 2
  • KOLEKCJA: Pierwsze Czytanki p. 3
  • AUTOR: Barbara Wicher
  • ILUSTRATOR: Ewa Podleś  

Wydawnictwo Skrzat specjalizuje się głównie w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. W swojej ofercie ma zarówno klasykę polskiej i światowej poezji oraz prozy dla dzieci, jak i książki autorów współczesnych. Dla najmłodszych oferuje książki edukacyjne. Twórcze podejście do publikacji, baczna obserwacja czytelniczych gustów i traktowanie potencjalnego odbiorcy jak najlepszego przyjaciela to zasady, którymi Wydawnictwo Skrzat kieruje się na co dzień. 

Ostatnia modyfikacja wtorek, 03 marzec 2015 20:33
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo