Jesteś tutaj: StartCzytelniaKlub Mamuśki zaprasza na BARDZO WAŻNE spotkanie

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Klub Mamuśki zaprasza na BARDZO WAŻNE spotkanie

W Klubie Mamuśki przygotowania do kolejnego spotkania dla mam, które odbędzie się 29 czerwca.

  • Data: 29.06.2016 (środa) godz. 18:00-21:00- UWAGA! NIETYPOWE GODZINY SPOTKANIA!
  • Temat: Dzierganie Ośmiorniczek Dla Wcześniaków
  • Miejsce: Tubajka, Plac Zwycięstwa 3, https://www.facebook.com/Tubajka/
  • Formuła spotkania: Warsztaty
  • Prowadzący: Sylwia Jędraszek- mama 10-miesięcznego Wiktora. Z wykształcenia informatyczka pracująca jako programistka. Jednym z zainteresowań Sylwii jest szydełkowanie.

Sylwia zaproponuje Nam wydzierganie ośmiorniczki, która pomoże wcześniakom w pierwszych dniach ich życia.

Akcja „Ośmiorniczki dla wcześniaków" narodziła się w Danii, a od niedawna prowadzona jest również w Polsce. Macki ośmiorniczek przypominają wcześniakom pępowinę, przez co z chęcią je chwytają. W ten sposób odwracana jest ich uwaga od aparatury podtrzymującej życie i zmniejsza się ryzyko wyrwania rurek, kabli itp. Taka ośmiorniczka działa na maluszka uspokajająco. Zanim trafi do inkubatora jest prana i przez kilka dni przebywa w otoczeniu mamy dzieciaczka. W ten sposób przechodzi jej zapachem i jest to kolejny bodziec, który zapewnia dziecku choć minimalny komfort i bezpieczeństwo w inkubatorze. Ośmiorniczki rozdawane są wcześniakom w szpitalach, a następnie trafiają do ich domów. Cała ośmiorniczka musi być wykonana w 100% z bawełny. Wypełniana jest kulką silikonową. Nie ma odstępstwa od tych zasad.

A teraz trochę lokalnych danych. W CZMP potrzebnych jest ok. 50 ośmiorniczek miesięcznie. W Pro-Familii ok. 30. Akcja dotyczy szpitali w całej Polsce. Zapotrzebowanie jest ogromne, a lista szpitali ciągle się wydłuża.

Uczestniczki powinny przynieść ze sobą:
- włóczkę o składzie 100% bawełny (prowadząca używa Alize bella),
- szydełko (najlepiej nr 2,5 mm),
- agrafkę.

Na warsztatach Sylwia pokaże Nam wzór takiej ośmiorniczki i zaczniemy ją wykonywać. Do jej zrobienia będziemy używać oczek łańcuszka i półsłupków. Dla ambitnych podsyłamy kilka linków do opanowania tych dwóch rzeczy. Tylko bez strachu, na wstępie spotkania będziemy się tego uczyć a dokończymy je w domu. :) Polecamy jednak wykonanie kilku prób przed spotkaniem. Najszybsze Panie potrafią wydziergać ośmiorniczkę w 3h tak więc na spotkaniu zapoznamy się ze wzorem i rozpoczniemy pracę. Czekać Was będzie praca domowa :)

Nauka łańcuszka
https://www.youtube.com/watch?v=khRnYLFQZTU&list=PL082A8544EAABF240
https://www.youtube.com/watch?v=0PG5894gxAE

Nauka półsłupków
https://www.youtube.com/watch?v=Uge7Ce3Jb6c&list=PL082A8544EAABF240&index=2
https://www.youtube.com/watch?v=oD8w0yHcmvc

Zapisy: Zgłoszenia (imię i nazwisko) przyjmujemy mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule prosimy wpisać: Czerwiec. Spotkanie jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona!! Jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej.  

Ostatnia modyfikacja czwartek, 28 lipiec 2016 10:23
Oceń artykuł
(3 głosy)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo