Jesteś tutaj: StartPoradniaPielęgnacjaSzczęśliwa mama

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Szczęśliwa mama

Artykuł sponsorowany

Niezależnie od tego jak bardzo kochamy nasze dzieci, musimy przyznać, że czasami dają nam w kość. 24 godzinna opieka nad „słodkim” maleństwem wymaga wiele cierpliwości i doskonałej kondycji fizycznej, aby podołać codziennym obowiązkom. Nie jesteśmy jednak wielofunkcyjnymi cyborgami i od czasu do czasu należy nam się chwila dłuższego odpoczynku, aby podładować akumulatory i tym samym być jeszcze lepszą…mamą.

Matka Polka

W polskim społeczeństwie od dawna funkcjonuje stereotypowy wizerunek „matki polki”, która nie tylko wychowuje dzieci, ale również wykonuje samodzielnie wszystkie prace domowe; sprząta, pierze, gotuje. W dzisiejszych czasach przed kobietami stanęło dodatkowe wyzwanie, mają nie tylko wypełniać wszystkie obowiązki domowe, ale również chodzić do pracy i zarabiać, aby podnieść standard życia rodziny. Przeważnie możliwość wyrwania się z domu i spędzenia dnia w pracy jest dla kobiety rodzajem ucieczki od domowego kieratu, co nie zmienia faktu, że po powrocie z pracy musi nadrobić wszystkie domowe zaległości, co powoduje, że tak naprawdę przeciętna kobieta realizująca się zawodowo i prowadząca dom, pracuje na dwa etaty. Taki natłok obowiązków i stresu źle wpływa na naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Wieczny pośpiech i zmęczenie sprawia, że kobieta nie ma już zwyczajnie siły żeby aktywnie i z pełnym zaangażowaniem spędzać czas z dzieckiem, wymyślając mu coraz to nowsze atrakcje. Gdzie w takim razie szukać pomocy?

Grunt to rodzinka?

Wiele kobiet deklaruje, że rodzina jest dla nich głównym źródłem radości i satysfakcji z życia, oraz że nie wyobraża sobie spędzania np. wolnego czasu samotnie. Nikt nie jest jednak w stanie wytrzymać tak dużego obciążenia obowiązkami przez dłuższy czas bez przerwy na odpoczynek i regenerację. Spróbujmy zmienić nasze przyzwyczajenia i spędzić choć raz na jakiś czas jeden weekend bez dzieci, pracy, żadnych obowiązków. W domu nie możemy na taki komfort liczyć, bo nawet jeżeli dzieci spędzą weekend u babci, istnieje ryzyko że zamiast odpoczywać, przeznaczymy ten czas na gruntowne porządki. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd.

Miejsca znane i nieznane

Mazury? Morze? Góry? A może coś całkiem nowego? W Polsce wciąż jest wiele pięknych, a mało znanych miejsc wartych odkrycia. Jeżeli chcemy spędzić weekend w ciszy i spokoju, w otoczeniu natury możemy się udać na przykład w kierunku Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie nie opuści nas uczucie, jakby czas płynął w zwolnionym tempie. Tereny Bolimowskiego Parku Krajobrazowego to idealne miejsce na długie wyprawy w okolice pięknie zadrzewionego dorzecza rzeki Rawki. Spacery podczas których możemy spotkać np. łosia oraz poczuć zapach lasu zmotywują nas do działania i dodadzą sił.

Niedaleko parku znajduje się klinika Nowy Dwór, w której możemy się zatrzymać na weekend. Bogata oferta pokoi pozwoli nam wybrać najbardziej dla nas dogodny. Możemy również skorzystać z zabiegów, dzięki którym ból pleców przejdzie w mgnieniu oka. Wszystkie mamy dźwigające na co dzień swoje pociechy z pewnością docenią zalety profesjonalnego masażu, o działaniu odprężającym, relaksującym i przeciwbólowym, zmniejszającym napięcie skórne i mięśniowe.  Przebywając w Nowym Dworze będziemy mieć możliwość zrelaksowania się, nasze troski odejdą w kąt i wreszcie zaznamy spokoju, którego każda mama niezależnie od wieku potrzebuje. Pobyt w klinice można połączyć z pieszymi lub rowerowymi wycieczkami po okolicy, które wszystkim amatorom dzikiej przyrody dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Cisza, spokój, błogie lenistwo…i uśmiech na twarzy. Czyż nie tak wygląda szczęście? A szczęśliwa mama, to przecież szczęśliwe dziecko.

Więcej informacji o klinice można znaleźć tutaj

Ostatnia modyfikacja wtorek, 10 wrzesień 2013 11:19
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo