Jesteś tutaj: StartPoradniaWażne informacjeJAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO ŻŁOBKA

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO ŻŁOBKA

Jeśli postanowisz, że wracasz do pracy, nie chcesz zatrudniać opiekunki ani prosić babci o pomoc, pozostaje Ci zapisać dziecko do żłobka. Jest ich w Łodzi kilkadziesiąt, zarówno publicznych, jak i niepublicznych oraz coraz więcej popularnych Klubów Malucha.

Gdy już uda Ci się znaleźć miejsce dla Twojej pociechy, będziesz musiała przygotować siebie oraz dziecko na Wasze codzienne rozstania. Jak? O tym poniżej:

Najważniejsze jest Twoje własne nastawienie. Nie można z góry zakładać, że żłobek jest ostatecznością, na którą zostaliście skazani. Będziesz się tylko niepotrzebnie stresować, a dziecko wnet wyczuje Twoje obawy. Lepiej założyć, że jest to miejsce nieprzypadkowe, które specjalizuje się w opiece nad maluchami i ma (na ogół) wieloletnią praktykę.

Zarówno personel żłobka, jak i jego otoczenie, dzienne menu i rozkład dnia - wszyscy i wszystko jest przygotowane dla potrzeb małych dzieci. Zatem postaraj się znaleźć jak najwięcej dobrych stron tego miejsca, przekonuj siebie i dziecko, że będzie się tam dobrze czuło.

Na pewno jednak pierwsze dni, a często i tygodnie nie będą należeć do najłatwiejszych. Dlatego przygotujcie się do tego odpowiedniego.

Po pierwsze, poznaj placówkę odpowiednio wcześniej. Dowiedz się, jakie panują w niej zwyczaje, jaki jest plan dnia, jakie podaje się posiłki, w co panie bawią się z dziećmi. Zapytaj o wszystko, czego tylko potrzebujesz - dzięki Twojej wiedzy będzie Ci łatwiej przygotować dziecko, zmienić wcześniej jego nawyki i dostosować do tych, które pozna w żłobku. Będzie mu wtedy łatwiej się zaaklimatyzować.

W miarę możliwości poślij dziecko do żłobka zanim powrócisz na pełen etat do pracy. W razie problemów, przetrwacie zmiany stopniowo.

Dziecko musi wiedzieć, co je czeka. Oczywiście w zależności od jego wieku może być mu łatwiej bądź trudniej wytłumaczyć, ale postaraj się przedstawić nową sytuację w korzystnym świetle. Zachęć dziecko tym, że pozna nowych kolegów, będzie się bawić nowymi zabawkami z miłymi paniami, ale nie ukrywaj, że nie będzie tam Ciebie!

W pierwsze dni postaraj się pobyć w żłobku z dzieckiem jak najdłużej, następnie zostaw je samo, ale nie na długo. Z każdym kolejnym dniem wydłużaj czas Waszej rozłąki tak, aby dziecko oswoiło się z tym, że je zostawiasz, ale w końcu wracasz, aby je odebrać.

I pamiętaj, aby poinformować opiekunki o nawykach dziecka, o jego zwyczajach żywieniowych, ewentualnych alergiach lub chorobach. Bądź z personelem żłobka w stałym kontakcie.

Ostatnia modyfikacja środa, 11 wrzesień 2013 12:25
Oceń artykuł
(0 głosy)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo