Jesteś tutaj: StartPoradniaWażne informacjeTELEPRACA

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

TELEPRACA

Telepraca lub inaczej praca zdalna daje możliwość połączenia życia rodzinnego z zawodowym. To rozwiązanie zyskało już sporą popularność na zachodzie Europy i w USA, w Polsce jest wciąż nowością, budzi wiele emocji, ale jednocześnie okazuje się bardzo pomocne i korzystne dla obu stron.

Jeśli wykonanie naszej pracy jest możliwe w domu, np. przy użyciu komputera, telefonu, Internetu i poczty elektronicznej, to wówczas jej część, a nawet całość możemy wykonywać poza siedzibą firmy. To bardzo ułatwia pogodzenie obowiązków domowych i zawodowych oraz umożliwia nam sprawowanie jednoczesnej opieki nad dzieckiem.

W przypadku telepracy inicjatywa leży po stronie pracownika, który musi wystąpić z pisemnym wnioskiem do pracodawcy, bo taki rodzaj pracy wymaga obopólnego porozumienia. Jeśli szef przychylnie ustosunkuje się do prośby pracownika, powinien go poinformować, komu podlega i kto odpowiada za współpracę. Należy też umówić się, w jaki sposób praca będzie wykonywana i w jakich godzinach. Jeśli liczy się zadaniowy tryb pracy, wówczas nie ma znaczenia, ile czasu poświęcimy na pracę i o jakiej porze będziemy ją wykonywać.

Pracodawca ma obowiązek dostarczyć niezbędny sprzęt oraz opłacać jego konserwację i zapewnić pomoc techniczną chyba, że ustali z pracownikiem, iż ten korzystać będzie z własnego sprzętu. Wówczas należy spisać z pracodawcą odrębną umowę, w której ustala się zasady korzystania z niego, gdyż za używanie prywatnego sprzętu należy się ekwiwalent pieniężny.

Warto przemyśleć proponowane rozwiązania i dopasować je do własnych możliwości, a następnie wspólnie z pracodawcą ustalić optymalne rozwiązanie. W tej chwili praca zdalna nie jest regulowana przepisami kodeksu pracy i niewielu pracodawców się na nią decyduje. W Polsce jest to zaledwie 1%. Miejmy nadzieję, że  bliska nowelizacja kodeksu pracy upowszechni te rozwiązania.

Autor: Dalia Ghazal-Szczygłowska

Ostatnia modyfikacja środa, 11 wrzesień 2013 12:24
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo