Jesteś tutaj: StartWspółpracaStrefa Straży Pożarnej

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi

Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi (11)

Dział poświęcony KW PSP w Łodzi.

Strażacy w Piernikowej Chacie

W sobotę, 13 grudnia w Piernikowej Chacie zagoszczą Strażacy ze znaną już gościom Manufaktury akcją Bezpieczny Dom.

„Dom w Łodzi” jest pierwszą i jedyną tego typu placówką w Polsce. Powstała w czerwcu 2007 roku po to, aby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują bardziej niż ktokolwiek inny. Dom pomaga dzieciom, którym los odebrał nie tylko zdrowie, ale i miłość osób najbliższych. Jego celem jest stworzenie dzieciom choćby namiastki domu, w którym zaznają bliskości i miłości, a także otrzymają szansę na szczęśliwe i zdrowe życie. Dom Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji „Dom w Łodzi” zapewnia bezpieczeństwo i wychowanie dzieciom cierpiącym na przewlekłe schorzenia oraz umożliwia im prawidłowy rozwój w małej, ciepłej, prawie rodzinnej społeczności.

Mundurowy Dzień Dziecka

1 czerwca na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej 71 odbył się „Mundurowy Dzień Dziecka”. W tym roku wspólnie z policjantami swoje umiejętności i sprzęt zaprezentowali  funkcjonariusze innych służb mundurowych: Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Wojska i Służby Celnej.

Już jutro będziemy świętować dziesięciolecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jubileusz to motyw przewodni szóstego Pikniku Funduszy Europejskich. Z tej okazji w czwartek, 1 maja, na rynku Manufaktury wystąpi m.in. Dawid Podsiadło, zespół Dżem, L.Stadt i SteamLove. A na dzieci będą czekały interaktywne zabawy, gry oraz konkursy i przedstawienia. Wszystko po to, by szerzyć wiedzę o projektach zrealizowanych w regionie dzięki unijnemu wsparciu.  

W styczniu w województwie łódzkim na numer alarmowy 112 wpłynęło… ponad 112 000 zgłoszeń. Te trzy łatwe do zapamiętania cyfry to europejski kod stworzony po to, by móc jak najszybciej wezwać pomoc. Ma on nawet zarezerwowany swój dzień w kalendarzu.

450 mililitrów krwi, dziesięć minut. Tak niewiele trzeba, by komuś uratować zdrowie lub życie. Za blisko pół litra „życiodajnego płynu” każdy krwiodawca otrzymuje osiem czekolad, batonik, napój energetyczny oraz… rzecz bezcenną – satysfakcję, że może podzielić się cząstką siebie z innymi i w ten sposób pomóc. Na regularnych krwiodawców oraz osoby, chcące oddać krew po raz pierwszy, na rynku Manufaktury w czasie ferii czeka krwiobus.

Emocjonujący i pełny atrakcji. Taki będzie 22. Finał WOŚP w Manufakturze. W programie między innymi podniebne spotkanie z gwiazdami na platformie Dinner in the Sky, pokazy służb mundurowych, prezentacje odrestaurowanych i zabytkowych aut, pokaz motocykli, walki rycerzy i tworzenie wielkiego serca z monet. To tylko kilka wybranych propozycji na niedzielę. Na scenie pojawią się także finaliści programu „Mam talent”, zespół Azja i Operate, a tuż po tradycyjnym wysłaniu „światełka do nieba” publiczność rozgrzeje zespół IRA. Tego dnia zjednoczymy siły, by wspólnie pomóc podopiecznym fundacji Jerzego Owsiaka.

Spotkanie w "Domu w Łodzi"

19 grudnia br. redakcja serwisu Mamawlodzi.pl odwiedziła Dom Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji „Dom w Łodzi” przy ulicy Wierzbowej 13. Dom wychowuje i  opiekuje się dziećmi cierpiącymi na przewlekłe schorzenia;  ponadto umożliwia im prawidłowy rozwój w ciepłej atmosferze i rodzinnej społeczności...

Zawody FCC Łódź 2013

Organizatorem łódzkiej edycji FCC 2013, które odbyły się  29 września br. była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Patronat honorowy nad zawodami objął nadbrygadier Andrzej Witkowski łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi. Na rynku Manufaktury w Łodzi rywalizowało 120 zawodników m.in.: z Łodzi, Zgierza, Szczecina, Warszawy, Torunia, a także strażacy ze Słowenii i Czech. Konkurencje były wyjątkowo trudne złożone z pięciu etapów: wbiegnięcie na wieżę, wciągnięcie pakietu węży, młot, slalom i podawanie wody oraz manekin.

STRAŻACKI BEZPIECZNY DOM

Dom – symbol  bezpieczeństwa, nie jest wolny od zagrożeń takich jak pożar. Dlatego warto wiedzieć jak je minimalizować. W sobotę 21 września 2013 r. można było się o tym dowiedzieć odwiedzając strażackie miasteczko„Bezpieczny Dom” na rynku Manufaktury w Łodzi. Cennym poradom towarzyszyły pokazy umiejętności ratowników, dla dzieci było wiele atrakcji, a dorośli otrzymali od strażaków czujki dymu.

: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo