Jesteś tutaj: StartWspółpracaStrefa Straży PożarnejEuropejski Dzień Numeru 112 w Manufakturze

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Europejski Dzień Numeru 112 w Manufakturze

W styczniu w województwie łódzkim na numer alarmowy 112 wpłynęło… ponad 112 000 zgłoszeń. Te trzy łatwe do zapamiętania cyfry to europejski kod stworzony po to, by móc jak najszybciej wezwać pomoc. Ma on nawet zarezerwowany swój dzień w kalendarzu.

11 lutego w Manufakturze odbędzie się akcja edukacyjna z okazji Europejskiego Dnia Numeru 112. Przedstawiciele służb mundurowych odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz sprawnego powiadamiania służb ratunkowych w sytuacjach zagrożenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o pożar w Polsce, wypadek samochodowy w Grecji czy kradzież w Hiszpanii, sytuację zagrożenia można zgłosić, wykorzystując jeden, ogólnoeuropejski numer alarmowy 112. Został on wprowadzony przez Unię Europejską, aby w sytuacji, gdy liczy się każda sekunda, można było dzwonić pod jeden, łatwy do zapamiętania numer telefonu. Obecnie  w Europie nie korzysta z niego jedynie Bułgaria. Każde zgłoszenie kierowane na numer 112 trafia do operatora, który, po ocenie sytuacji, weryfikuje, jaka ze służb powinna być skierowana na miejsce zdarzenia. Od decyzji o powołaniu numeru minęło już ponad 20 lat, a od 2009 roku 11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru 112.

W tym dniu w Manufakturze będzie można spotkać między innymi strażaków z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, którzy w godzinach 13:00 – 17:00 będą edukować odwiedzających w zakresie zachowania w sytuacjach zagrożeniach oraz udzielania pierwszej pomocy. Specjaliści opowiedzą, dla kogo przeznaczony jest numer 112, dlaczego jest tak ważny oraz jak dokonywać zgłoszenia i sprawnie przekazywać informacje operatorowi. W programie znajdą się również pokazy i nauka pierwszej pomocy. Wykwalifikowana kadra zaprezentuje między innymi, jaki sposób ułożenia ciała jest najbardziej bezpieczny dla poszkodowanego oraz jak prawidłowo przeprowadzić sztuczne oddychanie. Będzie można obejrzeć również defibrylator i fantomy - modele służące do ćwiczeń w ratownictwie medycznym. W programie przewidziane są także prezentacje spotów edukacyjnych oraz konkursy wiedzy na temat przeznaczenia, funkcjonowania i wykorzystywania numeru alarmowego 112.

 

 

Ostatnia modyfikacja poniedziałek, 10 luty 2014 08:03
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo