Jesteś tutaj: StartWspółpracaStrefa Straży PożarnejVI Piknik Funduszy Europejskich w Manufakturze

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

VI Piknik Funduszy Europejskich w Manufakturze

Już jutro będziemy świętować dziesięciolecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jubileusz to motyw przewodni szóstego Pikniku Funduszy Europejskich. Z tej okazji w czwartek, 1 maja, na rynku Manufaktury wystąpi m.in. Dawid Podsiadło, zespół Dżem, L.Stadt i SteamLove. A na dzieci będą czekały interaktywne zabawy, gry oraz konkursy i przedstawienia. Wszystko po to, by szerzyć wiedzę o projektach zrealizowanych w regionie dzięki unijnemu wsparciu.  

 

 Koncertowe popołudnie

Uczestników VI Pikniku Funduszy Europejskich w doskonały nastrój wprawią brzmienia różnych stylów muzycznych. Jak co roku nie zabraknie gwiazd polskiej sceny oraz artystów, którzy dopiero zaczynają swoją karierę wokalną. W tym roku rynek wypełnią m.in. rock’n’rollowa mieszanka elektroniki i reggae, nostalgiczne melodie rodem z lat 60. i blues w najlepszym wydaniu. O 15:30 koncertowe popołudnie rozpocznie łódzka formacja KamieńKamieńKamień, finaliści drugiej edycji programu „Must Be The Music”, a godzinę później publiczność oczaruje swoimi akustycznymi kompozycjami multi-instrumentalista Szymon Pejski z zespołem SteamLove. Następnie scenę zawojuje L.Stadt z alternatywną muzyką z pogranicza surf rocka i country. Tuż po godzinie 19:00 na rynku Manufaktury wystąpi Dawid Podsiadło, który wyśpiewał takie hity jak „Trójkąty i Kwadraty” czy „Nieznajomy”. Laureat telewizyjnego show „X Factor” to zdobywca aż czterech Fryderyków w 2014 roku, w kategoriach „Album roku”, „Artysta roku”, „Debiut roku” oraz „Utwór roku”. Jego płyta „Comfort and Happiness” w krótkim czasie pokryła się platyną, a sam muzyk pokazał talent nie tylko wokalny, ale także do komponowania i pisania tekstów. Koncertowy wieczór z Piknikiem Funduszy Europejskich zakończy występ zespołu Dżem. Będzie można posłuchać bluesowych dźwięków w wykonaniu twórców  nieśmiertelnych przebojów m.in. „Czerwony jak cegła”, „Whisky” czy „Sen o Victorii”.

 Przyjemne z pożytecznym

Tegoroczny Piknik Funduszy Europejskich to okazja do podsumowania dziesięciu lat członkostwa Polski w międzynarodowej wspólnocie. Celem wydarzenia jest upowszechnianie wiedzy o projektach zrealizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego (ROP WŁ) w latach 2007 – 2013 oraz prognoz na lata 2014 – 2020. W samo południe wydarzenie zainicjuje uroczysta parada Sekcji Konnej Straży Miejskiej z proporcami, czaperakami i derkami, której towarzyszyć będzie pochód szczudlarzy w fantazyjnych charakteryzacjach. Tego dnia na odwiedzających będzie czekało kilka stref, w tym projektów unijnych, zdrowia, bezpieczeństwa oraz zabaw i konkursów dla najmłodszych. Na scenie zagości Filharmonia Łódzka z koncertem „Muzyczne ZOO, czyli czy wiesz, gdzie mieszka muzyczny zwierz?”. Po wysłuchaniu „Karnawału Zwierząt” Camille’a Saint-Saensa lub „Niedźwiedź” Josepha Haydna, dzieci będą mogły zgadywać, jaki przedstawiciel fauny został zaprezentowany w utworze. Z kolei historię o przyjaźni i odwadze opowiedzą Pirat Bucior i Kapitan Hak z muzycznego przedstawienia Fundacji FORM.ART.

W wiedzę z zakresu projektów unijnych wzbogacą interaktywne prezentacje, m.in. strzelnica laserowa oraz symulator lotów. Będzie można dowiedzieć się także, jak z pomocą finansowego wsparcia UE w czasie minionej dekady udało się zmienić region łódzki. W godzinach od 12:00 do 22:00 najmłodsi miło spędzą czas w strefie zabaw i gier, gdzie czekają na nich multimedialne atrakcje, m.in. e-puzzle, z których ułoży się wizerunek Syriusza i Misia Unijka – maskotki RPO WŁ, „kinect” – urządzenie, które wykorzystuje czujniki ruchu, wirtualne strzelanie goli, symulator jazdy samochodem czy batak – nowoczesny sprzęt  treningowy wykorzystywany przez piłkarzy, kierowców i kolarzy, które sprawdzi refleks, kondycję i wytrzymałość uczestników. Wszyscy goście Manufaktury będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizach i konkursach, a na tych, którzy wolą artystyczną ekspresję czekają warsztaty. Dzieci samodzielnie wykonają przypinki „button”, a opiekunowie pomalują buzie chętnych w fantazyjne wzory. Na spotkania zaprasza muzeum ms2, gdzie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych i PWSFTViT przeprowadzone zostaną zajęcia plastyczne i fotograficzne. Na warsztaty obowiązują zapisy. Można się zgłaszać na stronie www.rpo.lodzkie.pl.

Podczas VI Pikniku Funduszy Europejskich nie zabraknie także strefy zdrowia i bezpieczeństwa. Na tej pierwszej znajdą się stanowiska lekarzy, a goście Manufaktury będą mogli poddać się badaniom, które realizowane są w ramach projektów unijnych, m.in. dermatologicznemu, okulistycznemu czy kardiologicznemu, zmierzyć grubość tkanki tłuszczowej oraz pojemność płuc. Druga strefa to prezentacja służb mundurowych. Będzie okazja do podziwiania radiowozów, motorów policyjnych, wozów strażackich czy poznania podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Już teraz można oglądać wystawę fotografii obrazujących projekty zrealizowane dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Zdjęcia zlokalizowane  wzdłuż ogrodzenia Pałacu Poznańskiego, będzie można oglądać do czwartku, 15 maja. Zwieńczeniem pełnego atrakcji dnia będzie pokaz sztucznych ogni, które o 21:35 rozświetlą noc, by uczcić jubileusz 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 

Ostatnia modyfikacja wtorek, 03 czerwiec 2014 09:36
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo